19 | 05 | 2024

Ülekütmine ja puitbrikett

Küsimused ja vastused kütmise teemal

Ülekütmine ja puitbrikett

PostitusPostitas v6hik » 17 12 2015, 00:41

Tere
Mul oleks vaja nõu kamina ja pliidi kütmisel. Kogemus on väga väike ja sooviks nõu küsida. Kas puitbrikett on tõesti nii kuri asi, et korstnapühkijad seda kasutada keelavad?

Tellisin endale puitbriketti, sest puid kulus väga palju ja lugesin, et sellel on suurem kütteväärtus. Kuu aega olen nüüd kütnud sedasi, et ladunud kaminasse (see on metallist südamikuga, klaasist uksega, ilma salvestusvõimeta) umbes 3 puud, pannud need põlema kuni on juba pooleldi põlenud ja seejärel juurde pannud 1-2 puitbriketi tükki.
Pliiti olen ka samasuguse taktikaga kütnud, sellel on korralik soemüür samuti, valmistatud punastest pottidest. Ikka panin alguses 3-4 puud ning seejärel, kui tekkis ruumi juurde, lisasin tükkhaaval puitbriketti 1-2, vahel õhtu jooksul ka 3 kokku.

Nii kütsin umbes kuu aega ja tellisin juba uue portsu puitbriketti juurde. Nüüd aga loen, et see puitbrikett võib olla kurjast ja kõik ahjud ja korstnad katki teha.

Kuna olen nii võhik, eriti ei julgegi sellega enam kütta. Kas keegi on ekspert ja oskab öelda, kas see teeb metallist kaminale või pottidest pliidile midagi, kui ma olen pannud 1-2 briketti sütele peale. Kamina uks läheb küll kuumemaks brikettidega küttes, aga ei oska mina arvata, millal ta on liiga kuum ja millal mitte.
Olen tõesti võhik ja teadmatu, aga jagate äkki kütmise pöidlareegleid, kuidas küttekeha seisukohalt tervislikult kütta. :confused:


Viimati tõstisAnonymous, 17 12 2015, 00:41.
v6hik
 

Mine KütmineBridge by mehdiplugins.com
Bänner
Bänner
Koda soovitab